ציונות על ההר

מאי 6, 2017 ע"י

מאת מיה ישראלי

027

חורשת הזיתים לבשה חג לכבוד יום הולדתה ה-69 של המדינה. מבוגרים, נערים וילדים הגיעו בהמוניהם לטקס הקהילתי המסורתי שמסיים את יום הזיכרון ופותח את חגיגות יום העצמאות.

טקס ערב יום העצמאות היה מרשים, מקצועי ומהנה מאוד והתבסס על הכישרונות המקומיים, שבהם יישובנו מבורך.

את הטקס הנחו: דוד גוזלן ונטע גרייצר.

028

תלמידי בי"ס קהילתי קציר פתחו עם מצעד הדגלים המסורתי ולאחר טקס מעבר קצר מיום הזיכרון ליום העצמאות החיילים  פבל שוקרטוב, שנבחר לחייל המצטיין לשנת 2017, ושרון דוידי העלו את הדגלים לראש התורן והחלו חגיגות יום העצמאות עם סבב ראשון של זיקוקים שצבעו את השמים בצבעים מרהיבים על רקע השיר ירושלים של זהב.

034

להקת הנוער, בהדרכת גיא אומסי שרה את הללויה. מחולות קציר, כיתות ב' ג', רקדה את "מלך סין". ותלמידי כיתות ה' ו' רקדו את "כותל המזרח", בהדרכת מירי בונה. אלמוג הלל, שהשתתף בתחרות הכוכב הבא לאירוויזיון 2016, שר שלושה שירם: אלוהים שלי, עכשיו התור לאהבה ועוד סיפור אחד של אהבה, כאשר ברקע תלמידי כיתות א' הניפו לשמים בלונים בצבעים של כחול ולבן.

036

 

ריקוד

 

 

 

 

 

 

 

048

046

 

 

 

 

 

 

 

 

לאחר התוכנית האומנותית שהייתה על טהרת הכישרונות המקומיים הגיע תור הדלקת המשואות, כאשר שנת העצמאות 69 של המדינה עומדת ביישובנו בסימן "ציונות על ההר". לכן מדליקי המשואות משמשים אבן דרך חשובה ביישובנו.

 

038

שלום ג'מילי – הדליק משואה בשם מייסדי היישוב, היה בין עשרת המשפחות שהקימו את היישוב.

039

 

 

 

 

 

 

 

 

גילה לביא – הדליקה משואה בשם מייסדי אירועי התרבות והמסורת בקציר.

041

אורן גוזלן ואורי לזרוביץ – תלמידי י"ב הדליקו משואות של מצוינות בקהילה, על התנדבותם. אורן זכה בפרס ארצי של שר החינוך למתנדב לשנת תשע"ו ואורי בפרס שר החינוך לנוער מתנדב במחוז חיפה.

042

 

 

 

 

 

 

043

 

 

זאב מילר – הדליק משואה בשם מתנדבי כוחות הביטחון וכוחות ההצלה.

דימה שוורץ ודינה מלקוב אביטבול – הדליקו משואה בשם המתנדבים למען הקהילה.

 

 

051

 

 

 

 

 

 

 

 

לאחר סבב נוסף של זיקוקים, עלתה לבמה להקת אינדי ילד והלהיבה את הקהל עם שירי ילדות עליהם גדלנו, כאשר רבים מילאו את הרחבה ורקדו.

גם מקומם של דוכני המזון לא נפקד, וכמובן גם שלל הספריי, עליהם לטעמי אפשר לוותר.

היה נפלא.

 

נושאים קשורים

תגיות

שתף דף זה

468 ad