מתחילים שנה

ספטמבר 1, 2015 ע"י

מאת מיה ישראלי

הראשון בספטמבר הוא מעין יום חג. זהו יום של התחלה חדשה עבור כל הילדים, גדולים כקטנים. יום שאליו מתנקזים צפייה ותקווה גם יחד. יום של פתיחת דף חדש שמלווה בהמון התרגשות, התלהבות ושמחה. וכל שנה מרגש להשתתף בטקס פתיחת שנת הלימודים, לראות את הקטנטנים צועדים בגאווה ולשמוע את "שלום כיתה א'".

007

כמו בכל שנה, גם השנה הנחו את הטקס בביה"ס קציר הבוגרים – תלמידי שכבה ו' ויחד עם נציגים מכיתה ב', שרק אתמול סיימו כיתה א' וכבר פורשים חסותם על חבריהם הצעירים שעברו בגאווה גדולה מתחת לקשת הפרחים המסורתית.

הרבה הצלחה לכל התלמידים ובמיוחד לכל מי שהשנה היא שנת מעבר עבורם – לצעירים שנכנסו לגן חובה בחטיבה הצעירה, לילדי כיתה א' לתלמידים שהחלו ללמוד בחטיבת הביניים, לאלו שעלו לתיכון וגם לקטנטנים שעברו מהפעוטון לאשכול גנים. שתהיה לכולם הסתגלות קלה והרבה הצלחה.

השנה צפויים התלמידים להמשיך וליהנות מלמידה חווייתית בחממה ההידרופונית, מחוגי העשרה, חוגים דרך קרן קרב, למידה מבוססת פרויקטים ושיעור אחר, שהחלו בשנה שעברה וזכו להצלחה. בנוסף, מתוכננים מספר פרויקטים חדשים ומלהיבים:

009

חווה חקלאית –  לראשונה יצאו תלמידי כיתות ב' ג' ו-ד' לחווה החקלאית בחדרה, במטרה לשלב למידה התנסותית בתחומי המדעים, החקלאות והקיימות ובתקווה להפוך זאת למסורת, כפי שילדי ו' יוצאים לשיעורי ימאות.

תכנית "אמירים" –  השנה תתחיל לפעול תכנית "אמירים" בכיתות ד'-ה'. מדובר בתוכנית המטפחת מצוינות בית ספרית והמזמות אתגרים חדשים למצטייני בית הספר. התכנית מתמקדת בחשיפת תכנים ייחודיים שלא מתוך תכניות הלימודים הרגילות ובלמידת מיומנויות חשיבה ובכללן מיומנויות חקר.

תכנית "שותפות יחד" חדרה עירון ודרום מזרח ארה"ב – השנה תופעל בכיתה ד' תכנית "תחת אותו הירח", דרכה יתקיים קשר עם תלמידים בביה"ס היהודי שבשרלוט, דרום קרולינה. התכנית תשלב מפגשים סיכרונים וא-סיכרונים, ששיאם יהיה במפגש סקייפ משותף.

ספריה – ינתן דגש מיוחד על עידוד קריאה אצל ילדי ביה"ס במטרה להפוך את הספריה למרחב למידה משמעותי בעבור הילדים.

מקהלה – תלמידי כיתות ד'-ו' יוכלו להשתתף במקהלה בית ספרית בעזרתה המקצועית של מורה למוסיקה.

______________________

006

ולמי שלא היה בטקס להלן דברי המנהלת, רונית גבע, שעובדת ימים כלילות למען הצלחת בית הספר, ועושה פלאים כקוסמת בתקציב דל:

שנת הלימודים – כמו תיבת נגינה:

יש בה מילים ויש מנגינה,

יש מנצחים ויש נגנים

ויש לה תווים וצלילים רוננים.

שנת לימודים – כמו טיול, כמו מסע:

יש מטיילים ויש מי שתייה,

ויש בה ניסוי, תעייה וטעייה.

במשך כל חודשי השנה

נטייל יחד בשדות התבונה.010

שנת לימודים – כמו קופסת פלאים:

יש שרביט קסם ויש הפתעות,

כוכבים זוהרים

בקופסא פזורים,

פיות נדירות וקוסמים הדורים.

ואנו מתחילים כעת יחדיו,

שנה בה תכניות מרובות, לימודיות, חבריות וערכיות.

להם נוסיף חוגים ושיעורי העשרה מרובים.

אני מאחלת לנו שנה של הקשבה ושיח פורה, שנה בה נחשוב איש על רעהו ונעזור לזולת. שנה בה נמשיך כולנו יחדיו צוות חינוכי, הורים ותלמידים וכמובן שותפינו הטבעיים חברי הוועד הבית ספרי, היישובי והמועצה לפעול ביחד בשיתוף פעולה אשר יובילו את בית הספר לשיאים חדשים של עשייה פורייה ומשמעותית. וביחד בשותפות אמיתית נשיג זאת.

נתברכנו בקהילת הורים תומכת ואכפתית, אשר רואה בחינוך ילדיה את הנושא החשוב ביותר על סדר יומה, בד בבד עם צוות מסור, החושב על דאגת הילדים, קידומם והעצמתם.

ועל כן אין ספק בלבי כי ביחד נוכל לצלוח כל אתגר ומטרה.

אני מאחלת לכולנו שנה טובה, רגועה ושלווה, משמעותית ופורייה.

______________________

אז נכון יש לנו מנהלת וצוות מורים מדהים ומשקיען.

ונכון שהתברכנו בקהילת הורים תומכת שמתנדבת לפרויקטים כדי לשדרג את בית הספר למען ילדנו, ועושה את זה בשמחה, כמו: רוני פרידלנדר, שעיצבה בהתנדבות את מבואות ג' ד', מנדי דהן שתמיד מגיע כשקוראים לו – עוזר ומסייע, ולמי ששכח מנדי בנה את החממה בהתנדבות, משה מסליס שסייע בבדיקות חשמל, וכל מי שסייע ועזר, וכן לכל ההורים שהעבירו שיעורי העשרה בהתנדבות. כל הכבוד לכולם.

אבל הגיע הזמן שמועצה אזורית מנשה, שאחראית על בית הספר, תתחיל להשקיע בביה"ס קציר. התנדבות זה נחמד רק שביה"ס זקוק לתקציבים כדי לתת חוויית למידה לתלמידים, לאולם ספורט תקני (כמו במענית למשל), לטיפוח סביבתי ולמתקנים, לפחות כמו ברעות.

אילן שדה, ראש המועצה, ויוחנן אשחר, מנהל מחלקת החינוך, זה באמת נחמד שאתם מקפידים להגיע לטקסים, אבל הגיע הזמן שתעבירו כספים לביה"ס, ולא פירורים. מהבטחות כבר ממש שבענו. (קראו ראיון עם אילן שדה, לפני שלוש שנים בדיוק).

שנת לימודים מוצלחת ופוריה.

 

 

 

נושאים קשורים

תגיות

שתף דף זה

468 ad