מתחילים שנה

ספטמבר 2, 2014 ע"י

מאת מיה ישראלי

כל שנה זה מרגש מחדש – טקס פתיחת שנת הלימודים. אחרי חופשה ארוכה מתחילים כולם, מורים, תלמידים והורים, את השנה החדשה עם צפייה להתחלה חדשה, עם תקוות גדולות, עם ניצוץ בעיניים, עם רצון ללמוד דברים חדשים ולחוות חוויות מהנות.006

כמו כל שנה עמדו הצעירים, ילדי כיתה א', נרגשים מאוד, חשים גדולים וקטנים בו זמנית. וכל שנה ה"שלום כיתה א'" ומחזיר אותי למחוזות ילדותי לביה"ס פיק"א בפתח תקווה ליום הראשון שלי בכיתה א' ולגאווה הגדולה שחשתי על שהצטרפתי ל"עולם הגדולים".

גם השנה הנחו את הטקס הבוגרים – תלמידי שכבה ו' ויחד עם נציגים מכיתה ב', שרק אתמול סיימו כיתה א' וכבר פורשים חסותם על חבריהם הצעירים שעברו בגאווה גדולה מתחת לקשת הפרחים המסורתית.

הרבה הצלחה לכל התלמידים ובמיוחד לכל מי שהשנה היא שנת מעבר עבורם – לצעירים שנכנסו לחטיבה הצעירה, לילדי כיתה א' לתלמידים שהחלו ללמוד בחטיבת הביניים, לאלו שעלו לתיכון וגם לקטנטנים שעברו מהפעוטון לאשכול גנים. שתהיה לכולם הסתגלות קלה והרבה הצלחה.

009

ביה"ס מתחיל את השנה עם מספר חידושים ובראשם פתיחת החממה ההידרופונית (עליה נספר בכתבה נפרדת) שהיא הגשמת חלום של שני הורים מוועד ההורים – מנדי דהן ומיכל הראל שעמלו קשה לאורך כל השנה שעברה והוציאו את החלום אל הפועל, לטובת פעילויות חקר שונות שיערכו התלמידים.

בנוסף, בזכות המנהלת הנמרצת, רונית גבע, יוצאו לבחירה מספר חוגי העשרה במגוון תחומים רחב – עיתונאות ותקשורת, בישול, מחשבים, פסיפס, כדורעף, ספרדית, משחקי כדור, שירה בציבור, משחקים של פעם, כך שכל ילד יוכל לבחור מתוכם תחומים שקרובים לליבו. חוגים אלו נועדו לאפשר לילד מימוש עצמי, הנאה, שאיפה למצוינות בתחומי החוזק של כל תלמיד.

004

זאת בנוסף לחוגי העשרה של קרן קר"ב. כאשר לתלמידים המצטיינים ישתתפו בחוגי מצוינות 2000 – תוכנית המופעלת ע"י העמותה למצוינות בחינוך בשיתוף משרד החינוך והיא מיועדת לתלמידים מצטיינים בעלי פוטנציאל לימודי גבוה ומוטיבציה. מצוינות 2000 מתמקדת בתחומים: מדעים ניסויים, חשיבה מתמטית, חלל, אסטרופיסיקה, טכנולוגיה ועוד.

אז יצאנו אל הדרך. שתהיה שנה מרתקת ומלהיבה עם הרבה ברק בעיניים.

 003

012

נושאים קשורים

תגיות

שתף דף זה

468 ad