תופסים ראש

יולי 17, 2013 ע"י

מאת מיה ישראלי

השילוב בין מוסיקה טובה, אלכוהול משובח ואוירה נעימה וביתית הוא שילוב מנצח לבילוי אולטימטיבי ולא יומרני. רוב האנשים צריכים ל"תדלק" כדי להשתחרר ולהרגיש נינוחים בחברה, וכך לאחר דרינק או שניים המחיצות נופלות, המסכות מוסרות ונוצר חיבור פשוט ואנושי. לפתע פוגשים ומכירים בפאב שכנים שאף פעם לא יצא באמת להכיר.

שמעו של פאב הבקתה יצא למרחוק ועולים אליו לרגל מיישובי הסביבה, זאת בנוסף לקבוצה גדולה של קבועים מקציר שפוקדים את המקום פעם בשבוע לפחות והוא כבר מזמן הפך לפאב הבית שלהם.

יעקב אדרי, בעל המקום, דואג כל הזמן לטפח ולהרחיב את הפאב למען הנאתם של המבקרים, כך בנה במה להופעות ומרפסת בה ניתן להשתרע בשנטי על הספות ולתפוס בריזה נעימה.

ההתחלה לא הייתה קלה, בלשון המעטה. יעקב, הנדסאי אלקטרוניקה שהעבודה בהיי-טק שעממה אותו, חיפש לפתוח פאב, כי רצה לעבוד עם אנשים. היה לו ניסיון כשכיר בתחום – במקביל ללימודיו במכללת עמק יזרעאל עבד בפאב בתל קציר ולאחר מכן שימש די ג'י בפאב עין כרמל וחלום חייו היה לפתוח עסק משלו.

לפני שנתיים וחצי, במסגרת חיפושיו אחרי פאב למכירה ליד הים, שמע יעקב שיש בקציר פאב למכירה. "באתי לכאן, ראיתי את המקום ולא ראיתי עתיד", הוא נזכר. אבל בכל זאת לא הקשיב לקול ההיגיון קנה את הפאב על ראש ההר מעינב יהושע וקיווה לטוב. השנה הראשונה הייתה קשה, המקום לא היה מסודר ומאורגן ומעטים פקדו את הפאב.

464311_365353023518398_103784104_o

אבל יעקב לא הרים ידיים והחל במרץ בשיפוץ מסיבי להרחבת הפאב והעלאת האטרקטיביות שלו כדי למשוך מבקרים. הוא הגדיל את שטח הבר ל-22 מקומות ישיבה, הכניס שולחן סנוקר, התקין שני מסכים בהם ניתן לצפות ולשמוע קליפים, בנה מרפסת ובמה להופעות. ובעיקר מאוד מקפיד לשמור על רמה גבוהה של הפאב, כלומר לא מוכר משקאות אלכוהוליים לנערים מתחת לגיל 18, בודק תעודת זהות, ומקפיד על מכירת אלכוהול משובח במחירים סבירים ביותר. לצד תפריט עשיר ומגוון של אלכוהול יש גם תפריט של אוכל ונשנושים.

942073_10200180460051079_1222603137_n

פעם בשבועיים בערך יש במקום הופעות אקוסטיות, ג'אז או בלוז, של הרכבים לא מוכרים בתחילת דרכם שמחפשים במה להופיע ולהתפרסם. הכניסה להופעות היא בחינם.

הדינמיקה בפאב משתנה בהתאם לאופי האנשים שמגיעים באותו ערב. בסופי שבוע התנועה גדולה יותר כמובן מאשר באמצע השבוע, אבל יעקב מקפיד על פתיחת המקום כל ערב, החל משעה 21:00, חוץ מיום ראשון. בימי חמישי מגיעים בדר"כ צעירים בסביבות גיל השלושים וגם זוגות צעירים. יום שישי הוא היום של הצעירים – 20-24 ובמוצ"ש מגיעים חיילים, מבוגרים ואנשים חדשים.

מסתבר, שיש לא מעט אנשים בקציר שיודעים לשתות ושותים בערב אחד לא פחות מ-5 בירות, כן 2.5 ליטר. וכך בין בירה לקוקטיל נוצרים חיבורים והתאהבויות – 7 זוגות הכירו בפאב ואפילו הייתה הצעת נישואין אחת (והיא אמרה אי דו).

אחרי הרבה ניסיונות כושלים של פרסום, יעקב הבין שהפרסום הטוב ביותר הוא דרך אנשים שמספרים אחד לשני ולכן מתמקד בלתת לאנשים גוד טיים כדי שייהנו, ירצו לחזור שוב ויביאו חברים. לדבריו, הוא מאוד אוהב את העבודה על הבר עם השיחות הקטנות. יודע להקשיב ולהגיב בזמן הנכון ונותן תחושה טובה לדובר שבאמת מקשיבים לו.

ובאשר לעתיד, יש ליעקב לא מעט תוכניות: לפתוח את הפאב גם בימי ראשון, ובימי שישי ושבת מהצהריים לארוחות קלות כולל פיצות, להשכיר את המקום לאירועים בשעות הצהריים וגולת הכותרת – הוא מתכנן לבנות מרפסת מעל הפאב כדי שאפשר יהיה ליהנות מהנוף.

נושאים קשורים

תגיות

שתף דף זה

468 ad