בין סמטאות צפת

דצמבר 23, 2012 ע"י

הבוקר הסגרירי והגשם הקל לא העידו על מזג האוויר הצפוי בהמשך היום שהפתיע לטובה. כבר בנסיעה בכביש 6 צפונה השמיים התבהרו וכשהגענו לצומת אלונים, לאסוף את המדריכים, השמש כבר יצאה ולא נותר זכר לגשם, אותו פגשנו שוב רק בנסיעה חזרה לקציר. לכן, מי שלא הגיע לטיול לצפת ביום חמישי בחג החנוכה בגלל הגשם הפסיד, בעיקר טיול מקסים שלווה במזג אוויר נפלא כמו לפי הזמנה.

הטיול לצפת מומן ע"י מחלקת תרבות במנשה והמועצה הדתית שהקצו ליישובים אוטובוסים, כאשר הנוסעים שילמו רק את עלות המדריך. הוצעו 7 מסלולי טיול מגוונים לבחירה: צפון רמת הגולן, תל פאחר ועמק הבכא, שמורת החולה, בקעת הירדן, ראש פינה, צפת ומצודת בירייה, עמק יזרעאל. היות ובחנוכה עסקינן, בכל טיול תוכנן מסלול ששם דגש על פן הגבורה במקום.

בקציר בחרו לצאת לצפת ולמצודת ברייה. אוטובוס אחד הוקצה לטובת התושבים יוצאי חבר העמים לשעבר, עם מדריך דובר רוסית. ואוטובוס נוסף יועד למשפחות עם ילדים, עליו הייתה אחראית תמר דקל, רכזת ילדים בחינוך הבלתי פורמלי.

אז מלבד מזג האוויר הידידותי קיבלנו את ורד המדריכה האתלטית ש"הרביצה בנו תורה" ועשתה לילדים חידון ידע בנושא חנוכה. הילדים הפגינו שליטה בחומר וזכו במטבעות זהב לרוב.

את הטיול התחלנו במצודת בירייה שם ראינו סרט ושמענו את סיפורי הגבורה של מגניה ושל חיילי ההגנה שבזכות ה"נס" והמזל הצליחו לכבוש את צפת. אח"כ סיירנו בסמטאות הציוריות של צפת בין הגלריות הרבות וליד בתי הכנסת המפוארים.

כמו כן ביקרנו במפעל הנרות – "נרות צפת" בתוך הרובע היהודי. המקום דומה יותר לגלריה בה מוצגים לצד נרות צבעוניים ויפיפיים פסלים מדהימים, גדולים וקטנים, שעשויים כולם משעווה. החל מפטריות, דרך  ינשופים ואנגרי בירדס וכלה ביצירות גדולות כמו תיבת נוח עמוסה בבעלי החיים או שמשון הגיבור ממוטט שני עמודים אדירים. המקום הוא חגיגה לחושים.

היה טיול מקסים. כל הכבוד למחלקת תרבות ולמועצה הדתית על היוזמה ותודה על מימון האוטובוסים, וגם לכל המארגנים, מחכים לטיול הבא.

מיה ישראלי

 

נושאים קשורים

תגיות

שתף דף זה

468 ad