משולחן ועד האגודה

מאי 30, 2012 ע"י

הרבה זמן לא דיווחנו לציבור על הפעולות אותן מבצע ועד האגודה. למעשה, כולנו מצפים להחלטה סופית בעניין האיחוד. בשבוע הבא תתקבל כנראה ההכרעה בבג"ץ, ונוכל להמשיך ולהתקדם. עם זאת, לא שקטנו על השמרים והתחלנו בפעילות שתכין את הקרקע לקראת חזרתו של קציר כיישוב קהילתי למועצה אזורית מנשה.

מינוי מזכירה לאגודה: בנסיבות שנוצרו בקיץ שעבר עם תחילת שיווק המגרשים בגבעה המערבית, הודיעה לנו מזכירת האגודה הותיקה חברתנו מרים רוזנטל על התפטרותה. מרים מילאה במסירות את תפקידה, כשהיא משמשת כמזכירת ראש המועצה ומזכירת האגודה בעת ובעונה אחת. עם סיום תפקידה התחלנו לחפש מזכירה ואחרי מספר חודשים התמנתה חברת האגודה מיה ישראלי למזכירת האגודה, בשלב זה בחצי משרה. עם כניסתה לתפקיד, אנחנו מנסים לשפר את דרכי עבודת הועד, ולמסד סדרי עבודה חדשים ותקינים יותר.

 משרד לוועד האגודה: כפועל יוצא מהתפטרותה של מרים, ואירועים נוספים שהיו כרוכים בכך, החליט ועד האגודה להעביר את כל עבודת המשרד של המזכירה, הארכיון של הועד והתיקים האישיים של חברי האגודה למשרד ששכרנו בגבעה המערבית. המשרד צויד בצניעות וכולל ציוד משרדי שיכול לשמש את האגודה בהמשך. כולנו מקווים שכאשר יוחלט על האיחוד, יחזור משרד האגודה למקומו הטבעי במשרדי המועצה.

אתר אינטרנט לאגודה: לאחר הרבה לבטים עלה האתר לאוויר. גם זה מסמל חלק מההכנות לעצמאות הישוב לאחר האיחוד. האתר הוגדר על ידינו כמקומון של הישוב קציר בחסות האגודה, ובו חדשות מהנעשה בישוב, פורומים ועוד. את האתר מתפעלת מזכירת האגודה מיה ישראלי.

איסוף מידע על רכוש האגודה וגורלו לאחר האיחוד: בישיבת ועד שהתקיימה לפני כחודש, בנוכחות ראשי ועד אגודה בעבר, ובנוכחות היועץ המשפטי של האגודה עו"ד גדרון ורואת חשבון רחל פישר מברית פיקוח האיכר, נסקרו האופציות העומדות בפנינו. ההחלטה שנתקבלה בסוף הישיבה הייתה למפות בצורה מסודרת את כל הרכוש הציבורי בגבעה המערבית, כדי שנוכל לדאוג לאינטרסים של תושבי קציר בבוא היום.

פעולה לייצוג תושבי קציר במינהלת האיחוד:  למרות מה שנדמה כגרירת רגליים, נציגי מחוז חיפה במשרד הפנים מקיימים פעילות של איסוף מידע חיוני, והגדרת מטרות לפיתרון מיידי אם יוחלט על האיחוד במועד. המחוז נערך להכנסתנו לספר הבוחרים במנשה לקראת תחילת יולי. בפגישה שהתקיימה במשרד הממונה על המחוז מר מישלב, בנוכחות סגנו העוסק בכך בפועל, ובנוכחות חלק מחברי ועד האגודה והיועץ המשפטי של האגודה עו"ד גדרון, הבענו את רצוננו להיות שותפים בניסוח התנאים לאיחוד. הבהרנו לממונה את התנאים המיוחדים, כאשר אותנו מייצגת מועצה ממונה שמתנגדת לאיחוד, ומהצד השני גם כן יש פעולה אקטיבית נגד האיחוד. כמו כן, העלינו את סוגיית הרכוש הציבורי בגבעה המערבית, השקעות האגודה, מעורבות הסוכנות, והעובדה כי "נציגינו" במו"מ, לקראת האיחוד, כלל אינם מכירים את ההיסטוריה. בהתאם לסיכום הישיבה, העברנו את עמדתנו בכתב, ואנו מצפים ונפעל כדי שתהיה לנו אוזן קשבת.

תביעה משפטית – עינת רגב נגד האגודה: עינת רגב רכשה מגרש בגבעה המערבית והחליטה מסיבותיה היא להחזיר את המגרש למינהל. בסאגה שמתמשכת מעל עשר שנים היא תבעה את האגודה בדרישה לשלם לה הפרשי הצמדה וריבית על החזר דמי הון אגודה. הבורר שמונה לפי תקנון האגודה פסק לה סכום על מספר מועט של שנים, כשכבר היה צריך לשלם אבל זה התעכב. עורך דינה של עינת רגב עירער על פסק הבורר, אבל השופט פסק לטובת האגודה, ואנו מקווים כי בזה תסתיים פרשה זו.

חג השלושים לקציר:  השנה אנו אמורים לחגוג שלושים שנה לקציר. אם בשל המצב הלא ברור של המועצה, ואם בשל העובדה כי לגבי המועצה אין ישוב הנקרא קציר אלא "קציר חריש", לא ננקטה כל יוזמה לחגיגות השלושים. למרות שהמועד עבר, בכוונתנו לחגוג את יום ההולדת של קציר בצורה שתכבד את הישוב ותושביו. בישיבת ועד הועלו רעיונות שונים, והמסקנה היתה שלא מדובר בהכרח על אירוע בודד אלא על הפעלה מתמשכת של אירועים שונים. בגלל האיחור הרב, המועד המסתמן לתחילת החגיגות הוא בחגי תשרי תשע"ג. האגודה תהיה מוכנה להקצות אמצעים לכך, ושיחות גישוש ראשונות כבר קוימו לגיבוש צוות מוביל לאירועים. רעיונות ויזמות יתקבלו בברכה.


ועד האגודה

ערך: גדעון מגל

נושאים קשורים

תגיות

שתף דף זה

468 ad