יצאו במחול

מאי 21, 2012 ע"י

ערב מחול ססגוני, צבעוני ומושקע התקיים במוצ"ש בחורשת הזיתים. בנות להקת "מחולות קציר" הופיעו במגוון ריקודים אתניים מהעולם עם מוזיקה ותלבושות מותאמות, לפי כוריאוגרפיה של רוני רובינשטיין גלפרט ובהדרכתה של סתיו לביא.

"מחולות קציר" הוקמה לפני כמעט שנתיים כלהקה בת של להקות "הורה אביב פרדס חנה כרכור". הלהקה הוקמה כיוזמה משותפת של רוני רובינשטיין, הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של להקות "הורה אביב פרדס – חנה כרכור", של סתיו לביא מקציר, מדריכה ורקדנית בלהקות של פרדס חנה, ושל ענת פילד שליוותה את הלהקה בפרדס חנה בשנים האחרונות. ובשיתוף פעולה עם מחלקת החינוך במועצה.

בעוד רוני אחראית על התכנים המקצועיים סתיו היא המדריכה בפועל. הלהקה פועלת בשיתוף פעולה עם להקות "הורה אביב" שבא לידי ביטוי במופעים משותפים, בשימוש בתלבושות, במוזיקה ובתכנים דומים.

בשנה הראשונה של "מחולות קציר" נפתחו 3 קבוצות – סה"כ 35 ילדות וילדים. השנה מספר הילדים בלהקות הוכפל, נפתחו ארבע קבוצות מגיל הגן ועד כיתה ו' במסגרת צומחת. כשהשאיפה היא לגדול ולבסס להקות של נוער וצעירים.

 בלהקה משתתפים גם כ-15 ילדים וילדות שלומדים ב"גשר על הואדי" יהודים וערבים כאחד. במהלך השנה הופיעו הילדים במסיבת חנוכה, הרקדנים  שלומדים בגשר על הואדי הופיעו שם בארוע "דו בשבט" וכל הלהקות הופיעו כאן בחגיגת יום העצמאות. כיום מתכוננת הלהקה לקראת השתתפות בפסטיבל המחולות בכרמיאל.

מעבר לחשיפה והחיבור למוזיקה ולמחול ולהתפתחות האישית של הרקדנים מודגשים בלהקה היבטים של התמדה, המשכיות, חברות, שיתוף, עבודה ומסגרת קבוצתית. כחלק מרוח זו, מספר בנות מלהקת האפרוחים – כיתה ו', מסייעות בהדרכת הלהקות הצעירות. הבנות באות בהתנדבות לחזרות של הקבוצות הצעירות ועוזרות לרקדנים וכמובן לסתיו.

נושאים קשורים

תגיות

שתף דף זה

468 ad